Bu sayfada daha önce danışmanlık hizmeti sunduğum kişilerin sonuç bildirimlerini paylaşıyorum. Amacım günah ve  tevbe; psikoloji ve beden hastalıkları ilişkisini göz önüne sermek; tevbe, sadaka ve keffaretlerle kişilerin ne tür problemlerinden kurtulduğunu gösterebilmektir. 

Yurt dışında yaşadığım için danışanlarım farklı ülkelerden olmaktadır. Uzun yıllar yurt dışında yaşayanların türkçe yazımları bozulmaktadır. Yazım hatalarına ve anlatımlara dokunmamayı tercih ettim.

ENES-ALMANYA    28.03.2021

Yaşadığınız fiziksel, psikolojik, ekonomik, ailevi vs problemler nelerdi? Detaylı olarak yazınız.

-Maddi sorun devamlı yaşıyordum, elimde para durmazdı.
-Evlilik sorunu yaşıyordum. 
-İç sıkıntısı devamlı oluyordu.
-Birisinin yüzüne bakamazdım, hep içimden gülesim gelirdi. Diyelim biriyle bir görüşme yapacağım veya biri bana üzücü bir şeyden bahsediyor benim içimden gülme gelirdi, bir şey karnımdan gıdıklardı. 
-Güneş gözlüksüz güneşli havada rahatsız olurdum. 
-Çok uyurdum. Gece bir kere kalktıysam sonra sabah normal kalkmada çok zorlanırdım.
-Yemek çok fazla yerdim, doymazdım.
-Çok hırs yapardım. 
-İbadetlerimde zorlanırdıkm, özellikle sünnet namazlarımda.
-Köpeklerden korkardım. 
-Babama içimden hep kızardım. 
-Son dönem kendi kendime konuşmaya başlamıştım.
-Bir dönem panik atak geçirmiştim.
-Vücudumda, sinirlerimde titreme oluyordu.
-Sol göz kapağımın üstü aşağıya doğru sarkma yapıyordu. Baya bir geri çekildi.
-Sol kolum titriyordu.
-Bir ara uyurken dişlerim gıcırdardı.
-Ayaklarım çocukluğumdan beri ağrırdı.
-Çocukluğumda uyanınca hep ağlardım, yatağıma kaçırırdım, tırnaklarımı yerdim, hep korkardım, hep elbiselerimi değistirirdim, havale geçirmişim.

Hangi hastalıklarınız olumlu olarak nasıl değişti?
Piskolojik rahatsızlıklarım genel olarak bitti.

Genel olarak duygu, düşünce ve değerlendirmeleriniz nelerdir?
Tevbelerden sonra adeta hayata yeniden geldim, hayatım değişti. Anladığım kadarıyla üzerimde 8-10 tane adaklardan, isyan ve düşünmeden söylediğim söz ve davranış ve kınamalarımdan gelen enerjiler varmış. Tevleberimiz sayesinde Rabbim inşallah bizi affeder. Şu an sanki kuş gibi hafifim ve şunu anladım şeytan ve nefisle mücadele son nefesimize kadar hiç bitmeyecek. İmtihanın biri bitip diğeri başlayacak ama insan samimi kalp ve ihlâsla inşallah kazanma kuşağında olabilir. Onu da Allah bilir. Gayem Rabbimin huzurundan geldiğim gibi dönebilmek, gerisi boşmuş. Hayatı ne kadar basit yaşadığımı fark ettim, konuşma ve davranışlarımla. Oysa her bir kelime bir ok gibiymiş. Ağızdan çıkınca muhakkak bir yere isabet ediyor. Hayatta bütün kınadığım şeyler başıma geldi. İnsan olmak çok zor bir mükellefiyetmiş. Şu an farkediyorum da sayik ilminden daha önce haberdar olsaydım hayatımın daha farklı olacağına inanıyorum. Ama buna da şükrediyorum Rabbim bize geç de olsa tevbe etme imkanı verdi. Vesile olanlardan Allah razı olsun. Çevremde annem ve abim de aynı duyguları yaşıyorlar ve hepimiz şükrediyoruz. Elhamdülillah..
www.tevbeterapisi.com