fbpx
İLETİŞİM +49 177 261 55 66

Allah’ım Canımı Al Duası Yapmak

Afyonda yaşanmış olay; 14 yaşındaki kız ablasının küçük bebeğini elinden baş üstü düşürüyor. Olayın üzüntüsü ile saatlerce “Allah’ım o ölmesin ben öleyim” diye dua ediyor. Allah’ın izni ile bebeğe birşey olmuyor ve kurtuluyor. Ama ortada yapılmış bir dua var.

Kız bir müddet sonra psikolojik rahatsızlığa yakalanıyor. Ailesinin hastahane süreci başlıyor. Bu arada anne “Kızım düzelirse horoz kesip çocukları sevindireceğim.” diye adakta bulunuyor. Kız bazı zamanlar düzeliyor bazen tekrar rahatsızlanıyor. Anne de her rahatsızlığında adaklarına devam ediyor ama hiçbirini yerine getirmiyor. Bu arada 7 yıl geçiyor, genç kızın hareketleri ise çocuklaşmaya başlıyor.

Ailenin tedavi arayışları devam ediyor. Hocasıydı, muskasıydı derken ilahi müddet dolunca iş ehline ulaşıyor, Eş-şafi ismi tecelli ediyor. Kızcağız şifaya kavuşuyor.

NETİCE:

Anne adakları için tevbe ediyor ve yerine getiriyor. Kızcağızın çocuksu hareketleri kayboluyor. Kız ölümü temenni etme günahına tevbe ediyor ve Allah’ın izni ile o da 7 yıllık yaşayan ölü olma halinden kurtuluyor.

TAVSİYE:

“Sizden hiç kimse, maruz kaldığı bir zarar sebebiyle, ölümü temenni etmesin. Mutlaka onu yapmak mecburiyeti hissederse, bari şöyle söylesin: ‘Rabbim! Hakkımda hayat hayırlı ise yaşat. Ölüm hayırlı ise canımı al.’ ” (Buhari, Merda, 19)

EMİR:

“Adaklarını da yerine getirsinler.” (Hac, 22/29)

Hayat Cenab-ı Hakk’ın kula en büyük emanetidir. Ölümü temenni etme Allah’ın Hayy esmasına karşı bir isyandır. Bu temennide bulunan insanlar, yaşama zevkini kaybederler. Ense ağrısı ve göğüs daralmaları yaşayabilirler. Kitaptaki “Hayata İsyan Tevbesi“ni okumalarını tavsiye ederim.