fbpx
İLETİŞİM +49 163 339 33 99

Çocuk Olmamasının Sebebi Nedir?

çocuk olmamasının sebebi nedir?

Evliliklerinin 3. yılında olmalarına rağmen çocukları olmayan çiftle yaptığımız çalışmada tespit ettiğimiz bazı kusurlar vardır. Bu kusurların telafisinden sonra ramazan bayramında kızlarını kucaklarına aldılar Allahın izniyle. Tespit ettiğimiz en önemli sebep ise kürtajdı!

Erkeğin babaannesi kürtaj yaptırmıştı. Bu önemli bir sebeptir. Evlilik nimetinin önemli bir neticesi olan evlat nimetine rızasızlık göstererek kürtaj yaptıran ailelerin çocuklarında veya torunlarında en az bir çocuk evlenmek istemiyor veya geç evleniyor, evlense de çocuğu olmuyor veya sık sık düşükler oluyor. Kürtaj Allah’ın yasakladığı, peygamberimizin ise lanetlediği bir fiil.

Çocuk olmamasının daha başka sebepleri de bulunmaktadır. Bunların tespit edilip doğru bir şekilde telafileri yapılınca Allah’ın izniyle çocuk olmama probleminin bittiğine şahit oluyoruz.

Konuyu bir ayet ve hadisle bitireceğim.

“Çok affedici olan Rabbinize istiğfar edin ki, gökten bol yağmur indirsin; size, mal ve oğullar ile yardım etsin, sizin için bahçeler, ırmaklar versin. “
Nuh 10-12

Ensar’dan bir şahıs Rasulullah aleyhisselam’a gelerek:
― Ey Allah’ın Rasulü! Henüz bir çocukla rızıklandırılmadım ve benim bir çocuğum olmadı, diye serzenişte bulundu. Bunu duyan Rasulullah aleyhisselam adama:
― Sen neden çokça istiğfarda bulunmuyor ve çokça sadaka vermiyorsun? Allah bunlar sayesinde sana çocuk ihsan eder (inşâallah), buyurdu.
Adam bu olaydan sonra çokça istiğfarda bulunmaya ve bolca sadaka vermeye koyuldu. Ardından tam 9 erkek çocuğu oldu…
Müsnedu Ebî Hanîfe, 51

Soyumuzun günahı bizi neden etkiler? konusunu YouTube’da ve blog yazısında anlatmıştım. Bağlantıya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.