fbpx
İLETİŞİM +49 177 261 55 66

FAİZ NELERE YOL AÇAR?

1- Faiz bir kere lanetlenmiş bir şeydir. O lanetli fiili yapanın hayatında, ruh dünyasında; fiziksel ve psikolojik birçok maraza sebep olduğu gibi, aile ve ekonomik hayatında da birçok kötüleşmenin ve tahribatın müsebbibidir.

2- Faizle alınan, verilen, kazanılan mal ve parada bereket ve lezzet olmaz. İsrafı ve umulmadık yerlerden gelen ısrarları artırır. Arabada masraf bitmez. Kredi kartı ile alınan yiyeceklerde lezzet, ağız tadı olmaz. Dışarıda yemek yeme evde yemekten daha lezzetli gelir.

3- Faizle alınan evde huzur mutluluk olmaz, aile sıcaklığını kaybeder. Aile bağlarını çözer birlik beraberlik duygusunu yok eder, helaline karşı hissetmesi gereken haz, bağlılık, değer verme, saygı duyma melekelerini, evlilik mahremiyetini, kıskanma ve sakınma duygusunu yok eder.

4- Eşler arasında soğukluk ve birbirini istememezlik başlar.Helalinden meşru haz ve lezzeti alamayan eşlerde, cinsellik birbirlerine karşı en düşük seviyede olduğundan dışarıda haram lezzetlere cazibeyi artırarak zina ve aldatmaları artırır. Boşanmaların en önemli sebebi faizdir.

5- Çocuklarda doyumsuzluk, kilo (obezite), aşırı israfçılık, ebeveyne karşı sorumsuzluk, saygısızlık, başıboşluk, itaatsizlik duygusu verir.

Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.