fbpx
İLETİŞİM +49 177 261 55 66

MUSALLATTAN NASIL KORUNULUR?

Burada genel uygulamaları yazacağım. Sayik uygulamasında kişiye özel Manevi Arınma Terapi reçetesi oluşturuluyor. Vakalar kişiye özel değerlendiriliyor.

1. Öncelikle cinni şeytandan korkmayacağız. İnsan ve müslüman onlardan üstün yaratılmıştır.” (Size o haberi getiren) ancak şeytandır, (sadece) kendi dostlarını korkutabilir. Onlardan korkmayın, eğer mümin iseniz benden korkun.” (Ali İmran, 175)
Üç harfli falan demeye gerek yok. Şeytan böyle demekle gelmez. Bu da onun bir oyunu. Kendini öyle anlattırıyor ki insanlara korku salıyor. İnsanlar korkudan cin bile diyemiyor. Kur’anda üç harfli değil cin suresi var.

2. Kur’an ve sünnete uygun yaşayacağız. Haramlardan uzak durarak kapıyı ve penceleri sıkı sıkı kapatacağız.

3. İnsanlar içinde en az dindarlar musallata yakalanıyor.

4. Gusulü dikkatli alacağız. Suyu burnumuzun direğine kadar çekeceğiz. Küpe deliklerine dikkat edeceğiz. Gusülsüzlük hali insanın en korumasız hallerinden biridir. Banyo yaptığımız esnada bevletmeyeceğiz.
“Sizden biriniz banyo yaptığı yere idrar etmesin. Sonra bu idrar ettiği yerden abdest almasın. Vesvesenin çoğu bundan ileri gelir.” (Tirmizî, tahâre 17; Nesâî, tahâre 6) Klozette problem yok.

6. Gereksiz yere kimseye cürmünden büyük beddua, intizar ve lanet etmeyeceğiz. Biz beddua etmesek de Adil-i Mutlak olan Allah zaten o kimsenin dünya ve ahiret müstahakını verecektir.

7. Sadakayı eksik etmeyeceğiz hayatımızdan. “Mallarınızı zekâtla emniyet altına alınız. Sadaka vermekle hastalarınızı tedavi ediniz. Belânın gelmemesi için duâ ediniz.”
(Camiussağir – 3728) Üzerimizde hakkı bulunanlar niyeti ile sadakada vermeliyiz. Vermediğimiz veya soyumuzun vermediğini düşündüğümüz zekatları için bir takdirde bulunup bunu dağıtacağız.

8.Adaklarımıza dikkat edeceğiz. Kesinlikle kemiğinin suyunu bile biz ve soyumuz, sulbümüz içmemeli, yememeli. Diyanetin parası verilerek yenilebilir fetvası varsa da bunun nas olarak bir temeli yoktur. Soyunuzun kesmedikleri adaklara binaen “Soyumdan gelen adak borçları” diye niyet edilerek kesilebilir. Soyunuzun çok vaatte bulunduğunu düşünüyorsanız bu sayıyı yediye tamamlayabilirsiniz. Maddi imkanımız şimdilik yoksa 10 günlük bu niyetle oruç tutabiliriz. Adağı kaldırmaz ama adaktan gelen cinni şeytanı etkisiz kılıyor Allah’ın izniyle.

9. Anne baba çocuklarına haklarını helal etmeliler beddua edilmiş ise bunun için bizzat o beddua zikredilerek tevbe edilmeli ve şifa için dua etmelidirler. Bu eninde sonunda mutlaka vuruyor soyu.

10. Üzerimizde var olabilecek borçlar, yemin kefaretleri için vs. ihtiyaten peş peşe oruç tutulabilir

11. Yukardaki günah listesinde hangilerini çok yapmışsak ısrarla onlara uzun uzun tevbe etmeli ve helalleşmeli. Özellikle büyük ve kul hakkına giren günahlara. Genel bir tevbe değil bizzat o günahı zikredip ona tevbe etmeli.

12. Çok dua etmeliyiz.
Sizi bu illetten, sirkeli su değil dua kurtarır. Efendimiz s.a.v. buyuruyor: “Allah sevdiği kula sıkıntı bela verir ve Allah sevdiği kula bela verirki onun duasında inlemelerini duymak ister…”
Rabbimiz bizim ona dünyada iken yönelmemizi istiyor isabet eden bela derin düşünüldüğünde esasen rahmettir. “Dua belayı defeder. (kovar)” hadis. Ve inanarak ihlaslı dua yapmalı; “Allahü Teâlâ’yı unutarak, gafletle edilen dua kabul olmaz.” [Tirmizi]

13.Ölmüş ve bize hakkını helal etmemiş veya bizim hakkımızı helal etmediğimiz, lanetleştiğimiz; ana-baba, kardeş kim varsa kabrine gideceğiz. Ben helal ettim hakkımı diyeceğiz, ölümünden sonraki her yıl için ayrı ayrı olmak üzete ihlas ve fatihalarımızı okuyacağız.

Bedir savaşında harbin sonunda Kureyş’ten ölenler bir kuyuya dolduruldu. Allah Resulü onlara hitap ederek:
“Ey filan oğlu filan ve falan oğlu falan! Allah ve Resulünün size vaad ettiklerini gerçek buldunuz mu? Ben Allah’ın bana vaad ettiğini gerçek buldum.” dedi. Hz. Ömer:
“Ey Allah’ın Resulü! Ruhsuz cesetlere nasıl hitab ediyorsunuz?” diye sorunca Peygamberimiz:
“Benim söylediklerimi siz onlardan daha iyi duyamazsınız. Şu kadar var ki, onlar cevap veremezler.” (Müslim, Cennet, 76, 77) buyurdu.

Hassaten cuma günleri; “Ölülerinize Yâsin suresini okuyun.” (İbn Mace, Sünen, Cenaiz, 24; Ebu Davud, Sünen, Cenaiz, 4)

14. Ve tabiki dinimizin; OLMAZSA OLMAZI; 5 VAKİT NAMAZ…
Erkeğin cemaatle bayanın ise kendi evinde kendi odasında kendi köşesinde kılacağı namaz şeytani cinlerin uzman korunmuş ifrid ve maridler dahi olsa güçlerini kırmakta en etkili ameldir..
Ve bunun terkide onları en çok güçlendiren haramlardandır..

15. Hacamat yaptıracağız.
“Şifa üç şeyde vardır: Bal şerbeti içmek, hacamat (kan aldırmak), ateşle dağlamak. Fakat ümmetimi ateşle dağlamaktan men ederim… (Buhari, 1921)

16. Sürekli abdestli bulunmaya gayret etmeli hele yatarken namaza abdest alır gibi abdest almalıdır.

17. Soyumuzun veya kendimizin malında kumar, faiz gibi haram kazançlar varsa bunları temizleme adına kuyu, sebil gibi veya umama yönelik kalıcı eser yaptırmalı veya imkan nisbetinde ortak olmalı.

18. Ölmüş atalarımızın hayıra yönelik vasiyyetleri varsa yerine getirmeli. Çünkü mallarının 1/3 oranında vasiyyet hakları var ölümden sonra.

NE OKUMALISINIZ?

Hangi günahla geldi ise ancak o günahın tevbesi ile gidiyor. Yani ancak girdiği kapıdan çıkıyor.
Sadece okuma değil, sadaka, adakların yerine getirilmesi, kaza ve keffaretler, helalleşme, kabir ziyaretleri, oruçla arınma  yapılması gerekiyor. Bu meseleleri videoları seyredip kendisi halledenler olabiliyor. Ama bir Sayik’ten destek almak gerekebilir.
Linkteki kitabı indirip kendi ve soyunun günahı ile ilgili  günahın tevbesine devam etmeli.

KAÇ GÜN VE NASIL OKUMALISINIZ??

Hangi günahtan ötürü girdiği doğru teşhis edilebilirse ve tevbeleri yapılırsa o gün rahatlama başlıyor. Doğru teşhis, doğru dua önemli. Ben kurtuldum diyene kadar tevbeye devam etmeli.
Cenab-ı Hakkı sınayarak değil,Mucib (dualara icabet eden, cevap veren) olduğuna inanarak, kalbe indirerek okumalı. Tercihen gece tehetcüd vaktinde.
Yemeği kaç lokma yediğini sayıyor musun?
Doyana kadar okumalı.
Usulde 7 gün boyunca 1000 istiğfar okutuyorlar.
Allahım insi ve cinni şeytanlardan koru. Amin…

Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.