fbpx
İLETİŞİM +49 177 261 55 66

Sıkça Sorulan Sorular

Tevbe Terapisi, insanların yaşamış olduğu psikolojik ve fiziksel kronik rahatsızlıkları “Başınıza gelen her musibet kendi yapıp ettikleriniz yüzündendir; kaldı ki Allah birçoğunu da bağışlar.”(Şura, 30) ayeti ışığında, kişinin kendi ve soyunun işlemiş olduğu günahlar sebebiyle olabileceği yaklaşımından değerlendirir. Doğru dua ve doğru tevbe ile mevcut rahatsızlık ve problemlerin çözülebileceğini umar ve tecrübe eder.

Biz size, problemin kaynağının tespiti ve bunun çözümü konusunda tavsiyelerde bulunarak yardımcı olmayı hedefliyoruz. 

Takip ettiğim danışmanlık sürecim şu şekilde ilerlemektedir.

TANIŞMA: İlk telefon tanışması ve danışanın problemini kısaca aktarması. Benim soracağım sorularla bu konuda size yardımcı olup olamayacağıma karar vermem.

RANDEVU: Danışmanlık ücretinin ödenmesinin ardından randevu oluşturulur.

FORMUN DOLDURULMASI: Eğer danışmanlık verebileceğim bir konu ise size 80 civarında sorudan oluşan bir form gönderilir. Formda sizin ve aile köklerinizin yaşam tarzı hakkında sorular soruyorum. Bu benim konuya yaklaşım tarzım hakkında size fikir vermekle birlikte, daha sağlıklı ve hızlı ilerlememize yardımcı olur.

VİDEOLARIN İZLENMESİ: Danışmanlık öncesi en azından,  günahların etkilerini anlattığım 10 saatlik video serisinin  özellikle ilk 3 videosunun izlenmesi. Daha sonra tamamı izlenmeli.

TESPİT GÖRÜŞMESİ: İlk görüşmede; yaşanan sorunun kaynaklarının tespit edilmesi, gerekli bilincin ve doğru bilginin oluşması, çözüme yönelik atılacak adımların belirlenmesi ve tavsiye listesinin oluşturulması yapılır.

TAKİP GÖRÜŞMELERİ: Danışan tavsiyelerimi tamamladıktan sonra kontrol amacı ile tekrar görüşme yapılır. 

Danışmanlık süreci genellikle 4-5 görüşmede tamamlanır. Bu daha az veya bazen daha çok olabilir.

Danışmalık ücretim her seans için farklı şekillerde ücretlendirilmektedir.

1. BİREYSEL DANIŞMANLIK

İlk problem kaynaklarını anlama ve çözüm önerileri sunma görüşmesi.

Süre: 60 dakika

Ücret: 100 €(Euro)

2. AİLE, ÇOCUK, ERGEN VE İLERİ YAŞ EVLAT DANIŞMANLIĞI

İlk problem kaynaklarını anlama ve çözüm önerileri sunma görüşmesi.

Süre: 90 dakika

Ücret: 150 €(Euro)

3. TAKİP GÖRÜŞMELERİ

İlk tespit görüşmesinden sonraki her görüşme ayrı ücretlendirilir.

Süre: 30 dakika

Ücret: 50 €(Euro)

Ödemeleri; Almanya banka hesabıma havale,  web sayfamdan kredi kartı veya Paypal yoluyla gerçekleştirebilirsiniz. 

NOT: Ben Almanya’da yaşıyorum. Türkiye şartlarında danışmanlık ücretimin size yüksek gelebileceğini göz önünde bulundurmalısınız0

1. Danışanın probleminin dinlenmesi.

2. Anlatımlar üzerinden problem kaynaklarını irdelenerek danışanda günaha karşı farkındalık oluşturulması.

3. Sığınma duaları ile bilinmeyen problem kaynaklarının bulunması.

4. Tavsiye listesinin oluşturulması.

Bizim tavsiye listemizde şunlar bulunur;

 • Tevbe namazı kılınması ve tevbelerin okunması,
 • Kurbanların kesilmesi, adakların yerine getirilmesi,
 • Oruç ve yemin bozma keffaretleri, faiz ve zekat kusurlarının karşılıklarının yerine getirilmesi,
 • Helalleşmelerin yapılması ve sıla-i rahim,
 • Kur’an okumaları ve mezar ziyaretleri,
 • Tespit edilen her kusur için sadakaların verilmesi 

Hiçbir hekim, şifacı veya danışman bu tür konularda garanti veremez. Sonuca ulaşmak; sizin bize karşı açık ve dürüst olmanız, bizim doğru tespitleri yapabilmemiz ile ilişkilidir. Seans sonunda oluşturulacak tavsiyelerin tam ve eksiksiz yapılması burada en büyük unsurdur. 

 • Tüm psikolojik problemler,
 • Metafizik danışmanlık (Büyü ve nazar olayları),
 • Kronik rahatsızlıklar,
 • Aile ve ergen problemleri,
 • Bağımlılık sorunları…

Seanslarım ortlama 3 saat sürdüğü için mutlaka önceden randevu almalı ve sıkışık zaman süresi içinde aramamalısınız.

Bazen bu ilk görüşmem daha uzun sürebilmektedir. Görüşmenin arkasının açık olması daha uygundur.

Pandemi süreci ile birlikte ofis görüşmelerim minumuma inmişti. Gelinen süreçte ofise gelmeye gerek olmadan da problemlerin tespitinin doğru olarak  yapılabildiğini ve çözümler sunulabildiğini görmüş oldum.

Bu sebeple ofisimi kapattım ve yalnızca online telefonla görüşmeler yapıyorum. Gerekmesi durumunda günlük geçici ofisler kullanıyorum. 

Danışanın tercihine göre sesli veya görüntülü olarak WhatsApp üzerinden görüşüyorum.

Hizmet alan danışanların gizliliği ve güvenliği önceliğimizdir. Yapılan görüşmeler gizlilik ilkesine uygun şartlarda uzman ve danışan dışında 3. şahıslarla paylaşılmaz.

Sesli olarak yapılan görüşmeler özel hayatın gizliliği ilkesi kapsamında hiçbir şekilde kayıt altına alınmamaktadır.

Hiçbir şekilde doktorlardan, ilaçlardan ve hastanelerden feragat etmenizi tavsiye etmiyorum. Sadece, sorunlarımızın başka sebepleri olduğu konusunda farkındalık oluşturmak istiyorum. Tavsiyelerimiz tıbbi uygulamalar değildir ve onların yerine geçmez. 

Her günaha kalp ile duyulan pişmanlık ve dil ile yapılan istiğfar ile tevbe edilmemektedir.

Mesela; Kılınmamış namazların ve tutulmamış oruçların doğru tevbesi kazalarının yapılmasıdır.

Mirasta kardeşin hakkını gasp etme, insanların malını çalmanın doğru tevbesi ise bu malı iade edip helalleşmektir. Yoksa dille yapılacak milyonlar istiğfar imkan varken bu malı iade etmediği sürece yeterli olmayabilir.

Şuurlu Tevbeden kasıt ise: Tevbenin zikir olarak çokça istiğfarla yapılması değil; günahlarını hatırlayıp bizzat bunlara tevbe ve istiğfarda bulunmaktır.

Ben böyle bir iddiada bulunamam. Sorunlara yaklaşımım ve sunduğum çözüm yolları benim Kur’an ve sünnetten anladıklarımdır. Bu konudaki takdiri okurlara ve danışanlara bırakıyorum. En doğrusunu Allah bilir.

Ortalama her bir danışanıma 8 saate yakın mesai harcıyorum. İlahiyatçı yetkinliğim ile kendi mesleğime dair bir sahada, Alman devleti tarafından tanınmış meslek ünvanlarım ile, vergilendirilen bir işyeri sahibiyim.

Fiyatımı yaşadığım ülkedeki danışmanlık ücretlerine göre belirliyorum. 

“Tevbe Terapisi” Nass’lar (Kur’an ve sünnet) üzerinden tevbenin, çok farklı sahalarda yaşanan problemlerin çözümünde önemli bir unsur olabileceğine dikkat çekmek gayesiyle tercih ettiğim bir isimdi.

Resmi olarak danışmanlık yapmaya başladığım 2021 yılından çok önce, kurduğum blogspot sayfamda, ilki 12 Ocak 2018 tarihinde olmak üzere, bu ilimle ilgilenen bazı danışmanların tecrübelerinden edindikleri bilgileri paylaşmaya başlamıştım.

Muadilleri olabilecek “Yunus Terapi, Mevlana Terapi, Dua Terapisi, Tasavvuf Terapisi, Sufi Terapi” gibi kitap isimlerinden esinlenerek düşündüğüm kavram zamanla farklı bir mecraya evrildi. Danışmanlığa başlamamla birlikte kavram, zamanla kurumsal bir hüviyete bürünmüş oldu.

Her danışanıma genelde üzerine basarak şunları söylüyorum: 

1. Tevbe etmenin illa belli bir usulünden bahsedilemez.

2. Benim tevbe kitabımı ve tavsiye ettiğim sadaka ve niyetleri şimdilik probleminizin devam ettiği sürece takip edin, bilahere kesinlikle bunlara bağlı kalmayın.

3. Genel mantığımız şudur; Kendinizin ve soyunuzun hayatından bildiğiniz her türlü günah ile ilgili; 

    a. Dinin emrettiği kefaret varsa(yemin kefareti gibi) aynen yapın. 

    b. Bunun haricindeki her türlü günah için çokça tevbe istiğfar edin ve bolca sadaka verin.

4. Program esnasında tavsiye ettiğim sadaka miktarları ve kitabımdaki istiğfar sayıları sadece birer tavsiyedir. Herhangi bir sır veya kutsal bir değer içermez. Önemli olan samimiyetle ve çokça yapılmasıdır.

İlmi anlamdaki her türlü haklı eleştiri ve yol göstermeye her zaman açığım. Kitabımdaki ve paylaşımlarımdaki kusurların bildirilmesinden memnuniyet duyarım. 

Bizde bir hata görür de uyarmazsanız sizde hayır yoktur. Siz uyarır da biz dönmezsek bizde hayır yoktur. Hz Ömer

Sahabe hayatında; Gamidiyeli kadının ve Maiz’in zina günahlarını, Hz Ömer’in eşiyle beraberliğini ve oruçluyken eşiyle beraber olan sahabenin durumlarını mescitte herkesin huzurunda açıklamaları ve bu hatalarından nasıl temizlenebileceklerini sormalarına dair örnekler hadislerde bulunmaktadır. Sahabinin buradaki amacı günahını açıklayarak övünme değil, nasıl telafi edebileceğini öğrenme çabasıdır.

Danışmanlıklarım; muhataplarımı, problemin kaynağının günahlarla ilişkili olduğu ve bunun nasıl telafi edilebileceğine dair bir bilgilendirme çalışmasıdır. Kürtaj, beddua, kınama, faiz, zulüm, unutulmuş adak vs gibi.

Doktorun mahremiyete bakma yetkinliği içinde ilahiyatçı vasfımla işlenen günahlar için nasıl bir telafi yoluna gidilebileceğine dair yol gösteriyorum. 

Mesela; 80’li yıllarda resmi rakamlara göre %15 kadın tarafından yaptırılan ve yaşanan problemlerden ötürü bana gelinme sebebinin %59’unu oluşturan kürtaj hakkında verilmesi gereken “gurre kefaretini” bugün toplumda kaç kişi bilmektedir?

Hristiyanlık inancında olduğu şekliyle, “Allah ile kul arasında aracılık yaparak danışanımın Allah’tan affını talep etmem veya Allah namına affetmem” gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Yaptığımız iş, yaşanan problemlerin günahlarla ilişkili olabileceğine dair bir farkındalık oluşturarak şuurlu ve doğru tevbe etmeye teşvik etmektir.

Bioenerji disiplinlerinin hiçbirini onaylamıyorum ve rukye yapmıyorum. 

Hayır, muskayı tasvip etmiyorum. Bu konuda ki yaklaşımımı “Diğer Yollar” sayfasında “Şeytanın Çeyizi: Muska” yazımdan okuyabilirsiniz.

Tavsiyelerim; enerji ve bilinçaltı uygulamaları, havas safsataları, muska vs yazılması ve takılması, okunmuş suların kullanılması, meditasyon vb ritüellerin yapılmasını içermez. Sadece tevbe, istiğfar, sadaka ve oruç tavsiyelerinde bulunuyorum.

Ben bu hususta “İnsanlardan bazı adamlar cinlerden bazı kişilere sığınırlardı, onlar da bunları daha sapkın hale getirirlerdi.” (Cin suresi, 6) ayetini referans alıyorum. İnsanların cinlerle temas kurmasının yasak olduğunu düşünüyor ve bunu yapanları da onaylamıyorum. Herhangi özel ve gizil bir gücüm yoktur. Problemlerinizi sizin anlatığınız kadarıyla bilebilirim. 

Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.