fbpx
İLETİŞİM +49 177 261 55 66

HAYATI DEĞİŞTİ

Osman Bey ile yaptığımız danışmanlık sonucunda Tevbe ile Arınmak kitabımın okunması ve sadakalarla neler değiştiğini sizlerle paylaşıyorum.

Yaşadığınız fiziksel, psikolojik, ekonomik, ailevi vs problemler nelerdi? Program sonunda sizin için neler olumlu değişti?

-Maddi sorun devamlı yaşıyordum, elimde para durmazdı.
-Evlilik sorunu yaşıyordum.
-İç sıkıntısı devamlı oluyordu.
-Birisinin yüzüne bakamazdım, hep içimden gülesim gelirdi. Diyelim biriyle bir görüşme yapacağım veya biri bana üzücü bir şeyden bahsediyor benim içimden gülme gelirdi, bir şey karnımdan gıdıklardı.
-Güneş gözlüksüz güneşli havada rahatsız olurdum.
-Çok uyurdum. Gece bir kere kalktıysam sonra sabah normal kalkmada çok zorlanırdım.
-Yemek çok fazla yerdim, doymazdım.
-Çok hırs yapardım.
-İbadetlerimde zorlanırdım, özellikle sünnet namazlarımda.
-Köpeklerden korkardım.
-Babama içimden hep kızardım.
-Son dönem kendi kendime konuşmaya başlamıştım.
-Bir dönem panik atak geçirmiştim.
-Vücudumda, sinirlerimde titreme oluyordu.
-Sol göz kapağımın üstü aşağıya doğru sarkma yapıyordu. Baya bir geri çekildi.
-Sol kolum titriyordu.
-Bir ara uyurken dişlerim gıcırdardı.
-Ayaklarım çocukluğumdan beri ağrırdı.
-Çocukluğumda uyanınca hep ağlardım, yatağıma kaçırırdım, tırnaklarımı yerdim, hep korkardım, hep elbiselerimi değiştirirdim, havale geçirmişim.
-Psikolojik rahatsızlıklarım genel olarak bitti.

Genel olarak duygu, düşünce ve değerlendirmeleriniz nelerdir?

Tevbelerden sonra adeta hayata yeniden geldim, hayatım değişti. Anladığım kadarıyla üzerimde 8-10 tane adaklardan, isyan ve düşünmeden söylediğim söz ve davranış ve kınamalarımdan gelen enerjiler varmış. Tevbelerimiz sayesinde Rabbim inşallah bizi affeder. Şu an sanki kuş gibi hafifim. Hayatta bütün kınadığım şeyler başıma geldi. İnsan olmak çok zor bir mükellefiyetmiş. Rabbim bize geç de olsa tevbe etme imkanı verdi. Vesile olanlardan Allah razı olsun. Çevremde annem ve abim de aynı duyguları yaşıyorlar ve hepimiz şükrediyoruz. Elhamdülillah…

Tevbe ile Arınmak kitabım hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz buraya tıklayabilir ya da bana Instagram’dan ulaşabilirsiniz.

Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.